„Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот.

Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од унгарските власти.

Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам.“

Ова пише на Фејсбук профилот на Никола Груевски, по кого вчера беше распишана национална потерница заради издржување казна затвор од две години.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO