Бизнисменот Јордан Камчев е еден од петте приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители. Од СЈО  ја потврдуваат информацијата и велат дека лишени се од слобода петмина од осомничените. Во текот на денот ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка и за кои ќе бидат побарани мерки за обезбедување присуство. Во текот на денешниот ден од страна на ова Јавно обвинителство, во соработка со МВР, беа извршени 12 претреси, велат од СЈО.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO