Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека бил „многу среќен“ како се одвиваат преговорите со Северна Кореја за денуклеаризација на Корејскиот полуостров иако е откажан состанокот за тоа прашање во текот на оваа недела, наведувајќи дека не станува збор за нешто итно. Трамп додаде дека втората негова средба со лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун ќе биде одржана во почетокот на идната година, не прецизирајќи кога и каде. На првиот состанок одржан на 12 јуни во Сингапур Трамп и Ким се договорија за денуклеаризција, но посматрачите велат дека досега не бил направен поголем напредок.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO