Шефот на руската федерална безбедност Александар Бортников изјави дека биле спречени напади со беспилотни летала за време на Светското фудбалско првенство годинава во Русија. Тој не прецизира кои би можело да бидат „терористите“ или како биле спречени нивните обиди.

Во истовреме рускиот министер Владимир Колоколцев за новинската агенција Интерфакс изјави дека во текот на Светското фудбалско првенство биле спречени напади на седум „националистички хулигански групи“ врз странски навивачи, главно од Англија, Сенегал, Аргентина и Полска.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO