Еден човек отворил оган со полуавтоматски пиштол во бар „Борделаjн бар енд грил“ во градот Таузанд Окс, Калифорнија.

За време на пукањето, што се случи во 11:55 по локално време, најмалку еден полицаец беше повреден, соопшти Спутник. Очевидци велат дека меѓу 11 и 20 лица биле повредени во пукањето. Според полициски извештаи, биле отпуштени околу 30 удари.

Пристигнаа најмалку четири амбулантни возила.

Другите сведоци велат дека стрелецот фрлал чад гранати. Властите ја повикаа јавноста да се отсели од областа.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO