Делегатите на Европската народна партија ЕНП го избраа германскиот европратеник Манфред Вебер да ги предводи на европските избори во мај, соопштија партиски извори за АФП.

Според официјални претставници на конференцијата во Хелсинки, Вебер освоил 79,2 отсто од делегатите, со лесна победа против 20 отсто за поранешниот фински премиер Александар Стуб.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO