Шефот на косовската дипломатија Беџет Пацоли оцени дека одлуката на владата на Косово за воведување мерки на увозот на стоки од Србија и Босна и Херцеговина претставуваат примена на реципроцитет во односите и порака до Србија да сфати дека за секое негативно однесување ќе плати цена.

„Подолго време посочувам на скандалозното однесување на српската дипломатија, односно на пропагандата и лажните вести на недемократскиот режим во Србија“, наведува Пацоли на Фекјсбук. Претходно косовската влада донесе одлука за воведување такси од 10 насто за увоз на стоки од Србија и БиХ. Европската унија побара објаснување за оваа мерка.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO