Легендарната британска рок-група Beatles сними клип. „Glass Onion“ беше објавено во You Tube денес.

Песната е вклучена во деветтиот студиски албум на групата под називот „Бел албум“ („White Album“), чија премиера се одржа во 1968 година Јубилејното преиздаване на музичката колекција ќе биде пуштено на 9 ноември, пренесe 24СМИ.

Клипот содржи колажи на малку познати снимки од членовите на групата и анимирани елементи. Во неговото создавање учествуваше поранешниот член на „ливeрпулската четворка“ Пол Макартни и англискиот уметник Ричард Хамилтон.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO