Легендарната британска рок-група Beatles сними клип. „Glass Onion“ беше објавено во You Tube денес.

Песната е вклучена во деветтиот студиски албум на групата под називот „Бел албум“ („White Album“), чија премиера се одржа во 1968 година Јубилејното преиздаване на музичката колекција ќе биде пуштено на 9 ноември, пренесe 24СМИ.

Клипот содржи колажи на малку познати снимки од членовите на групата и анимирани елементи. Во неговото создавање учествуваше поранешниот член на „ливeрпулската четворка“ Пол Макартни и англискиот уметник Ричард Хамилтон.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO