Раководството на Реал Мадрид ќе разговара за евентуалната тренерска рокада во тимот на собранието оваа вечер, соопшти микроблогот на мадридскиот весник AS на Твитер.

Речиси е сигурно дека ќе биде потврдена одлуката за разделба со Хулен Лопегеги и негова замена со Антонио Конте.

Средбата на шефовите на кралскиот клуб ќе започне во 20 часот по локално време.

Според информациите, поранешниот тренер на Јувентус, Челзи и Италија Антонио Конте веќе дал согласност да го предводи гигантот од Мадрид.

Во неделата, Реал беше поразен од вечниот конкурент на Барселона со 5-1 на Камп Ноу. Тимот загуби пет од последните седум натпревари и по 10 круга на шампионатот е деветти на табелата.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO