Григор Димитров jа задржа десеттата позиција на ранглистата на Машката тениска асоцијација (АТП). Промени во Топ 5 не настапуваат и Рафаел Надал останува лидер, следен од Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер, Хуан Мартин дел Потро и Александар Зверев.

Jужноафриканецот Кевин Андерсон се искачи за две позиции и е шести, а десетката jа дополнуваат Марин Чилиќ, Доминик Тим, Џон Иснер и Димитров.

Бугарскиот прв рекетаминатата недела отпадна уште во првиот круг на тенискиот турнир во Виена, а денес ќе стартува во своето учество во последното натпреварување од сериите Мастерс 1000 за сезонава во француската престолнина Париз.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO