Поплави, загрозени земјоделски ресурси и болести кои ги предизвикуваат комарците се само некои од последиците на глобалното затоплување во регионот на Медитеранот, каде што температурите веќе пораснале многу повеќе отколку на други места. Ова е оценката на меѓународен тим научници во чие истражување се предвидуваат и судири меѓу земјоделците и индустријалците. Во извештајот се додава дека со топењето на глечерите ќе се зголеми нивото на морето поради што голема популација во крајбрежните области ќе биде погодена од големи поплави.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO