27 луѓе биле уапсени во Албанија во текот на операцијата против дистрибутери на хероин и кокаин во европските земји, објави албанската полиција, наведувајќи дека се уште се трага по четири лица, меѓу нив и двајца државјани на Турција. Уапсените оперирале во разни европски земји, а во текот на апсењето кај нив биле најдени поголеми количества на хероин и кокаин и оружје.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO