Поранешниот премиер и екс претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски затворската казна од две години ќе треба да ја издржува во затворот во Куманово, и во него да се јави на 9 ноември, соопшти ТВ21 осврнувајќи се на неофицијални извори.

Сепак останува прашањето дали поранешниот премиер ќе го заштити пратеничкиот иминутет со оглед дека се работи за казна од две години.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO