Репортажа на БНТ во утринската емисија „100% будни“. Колку Бугари од другата страна на границата доаѓаат во Делчево на пазар? Зошто доаѓаат?

Репортерот Игор Дамјанов е од Виница, Македонија и работи за БНТ.

Погледнете во репортажата:

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO