Бугарскиот Културен Клуб-Скопје (БККС) во врска со претстојниот референдум на 30 септември излегува со промотивно видео со кое ги повикува сите граѓани масовно да излезат на него и да гласаат ЗА. Мотото на промотивното видео е НИЕ ОД ВМРО СМЕ ЗА НАТО! ВСИЧКО ЗА МАКЕДОНИЯ!

 

 

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO