Откако започнаа вистинска правна и медиумска битка околу старателството на шесте деца, Бред Пит и Анџелина Џоли сакаат веќе да има мир. За тоа, поранешниот пар организираше тајна средба во домот на актерката, соопштува ʺЕнтертејмент Тунајтʺ.

Дали Бред Пит и Анџелина Џоли ќе ги финализираат деталите за развод еден ден? Откако најавија разделба во септември 2016 година поранешното семејство започна една жестока војна за старателството над шесте деца. Иако Џоли доби старателство, ѕвездата од ʺГосподарката на злото“ беше повикана во судот минатиот јуни. Причината е дека американското правосудство проценило дека таа не им дала доволно време на Мадокс, Пакс, Захара, Шајло, Вивиен и Нокс да се гледаат со татко им. Затоа судот даде можност за подолга посета во корист на Бред Пит за време на летните одмори и официјално и забрани на Анџелина Џоли да се меша во телефонските разговори на децата со татко им.

Три месеци подоцна ситуацијата беше конечно изменета помеѓу Брад и Анџелина. Тие се мразат до таков степен што избраа начин на комуникација на кој да не се гледаат, но еве, Бред Пит и Анџелина Џоли конечно се видоа и тоа во домот на актерката. И средбата поминала прекрасно. Бред и Анџелина организирале тајна средба. Ова е прв пат кога тие навистина се собираат од групната терапија со децата наваму и тоа, за да ги натераат работите да функционираат „, вели извор близок до поранешната двојка. Изворот додал:“ Анџелина одлучи дека е време да ги поправи нештата и Бред е ослободеноод тоа. Тој има направено сè за да постигне мир во текот на целиот процес, и сега тие се чини jа достигнале  точката во која може да се создаде порелаксирана ситуација за децата „. Очигледно, часот на помирувањето конечно дошло.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO