Министерот за одбрана на Грција и коалиционен партнер во Власта, Панс Каменос  го спомна уште еднаш тоа што го изјави и во Солун минатата седмица дека на амриканските сенатори им објаснил за Македонија- таа е Титова творевина создадена за излез на море и додал дека во регионот „била пролеана крв“.

– И сега доаѓаат да им кажат на победниците дека ќе треба да помине ставот на поразените. И на крајот на краиштата чекаа 25 години да се реши прашањето, нека чекаат 35. И нека разберат скопјаните, кои и што се? Тие се Бугари-Словени кои го имаат формирано ВМРО, Албанци кои се обидуваат да земат и тие еден дел од Скопје и говорат за Голема Албанија и некои Срби- изјави Каменос во интервју за ТВ Антена

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO