Сите светски политичари му порачуваат на Мицковски дека треба да го повика членството на неговата партија да излезе и да гласа по свој избор на референдумот за членство во Еу и Нато.

Сите му ставаат до знаење дека Договорот со Грција не е напишан ниту од СДСМ ниту од ДУИ ниту од Ципрас и дека станува збор за нешто многу поважно од тоа дали е и дали ќе биде на власт СДСМ или ВМРО.

Сите му ставаат до знаење дека со бојкот или со неизјаснување се става на страна на силите соучесници во диверзијата на Москва која се обидува да ја спречи безбедносната стабилизација и политичката интеграција на Македонија и на земјите од Западен Балкан во ЕУ и НАТО.

Толку ли е тоа комликувано да се свати кога се гледа за што се залагаат Тодор Петров,Јанко Бачев и некакви маргиналци во политиката.

Фејсбук статус на Ѓорѓи Спасов

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO