Во вторник од 17:00 часот пешачката зона на бул. „Витоша“ до споменикот на Алеко Константинов се претвора во „Булеварот на книгата“.

Шестото и рекордно големо издание започнува со учество на Џез формацијата „Софија“. Изложбата на книги на отворено веќе успешно помина низ градовите Пловдив и Варна, како во главниот град белите шатори традиционално ќе очекуваат на пешачкиот дел на булеварот „Витоша“, од пресекот со бул. „Патријархот Евтимиj“ до ул. „Узунджовска“.

Булеварот ќе трае до недела, 16 септември, со работно време секој ден од 10:00 до 20:00 часот.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO