Македонија доби 23 милиони долари грант од САД за развојна цел. Договорот е потпишан меѓу Република Македонија претставена од Министерството за финансии и Соединетите Американски Држави претставена од Агенцијата на САД за меѓународен развој, УСАИД.

За оваа цел Македонија ја посети високиот претставник на УСАИД, Гречен Биркл. На потпишувањето присуствуваа Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли и директорот на канцеларијата на УСАИД во Македонија Давид Етбери.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO