Бројот на жртвите од колапсот на мостот на автопатот Геуна достигна 38, изјави RAI-News-24.

Според медиумите, 9 од жртвите кои биле транспортирани во болница се во тешка здравствена состојба. Се уште 10 лица се исчезнале како резултат на инцидентот.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO