Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги повика граѓаните на земјата да не обрнуваат внимание на падот на лирата, но да имаат вера во утре.

„Треба да знаете: денес сме подобри од вчера, и утре ќе бидеме подобри од денес. Не се сомневам во тоа“, изјави Ердоган на митингот пред градската џамија во Гунејусу, провинцијата Ризе.

„Организирани се разни кампањи. Не обрнувајте внимание на овие кампањи. Ако тие имаат долари, ние ги имаме нашите луѓе, ние го имаме нашиот Аллах“, додаде Ердоган во толпата.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO