Турчин без заби го сруши рекордот на ресторан во Анталија и изеде 301 ражничи за 44 минути.

Осман Aксjoл, 44-годишен поранешен борач кој нема заби во устата, е човекот кој го постави рекордот, соопшти агенциjата Демирjорен.

„Кога бев млад, јадев половина јагне. Можев да јадам сè ако имав заби“, изјави за новинарите Aксjoл, по победата над неговите противници. Како награда за неговиот успех тоj добил телефон и право да јаде бесплатно во ресторанот четири месеци.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO