Десетици лица беа повредени по пожарот кој избувна во близина на железничката пруга во градот Зигбург, опфатен со топлина. Пожарот започнал во тревна област близу клучна железница и брзо се проширил во блиските куќи.

Топлината и сувиот воздух помогнале огнот брзо да се шири во блиските куќи, принудувајќи ги пожарникарите да се соочат со „огнeн ѕид“.

Стотици пожарникари со часови се бореа да го смират пожарот што избувна во западно-германскиот град Зигбург во близина на Бон.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO