Голманот на Челзи, Тибо Куртоа, е многу близу до Реал Мадрид, соопшти мадридскиот вестник ʺМаркаʺ. Според информацијата на изданието, белгискиот репрезентативец веќе одлучил да ја продолжи кариерата на Сантијаго Бернабеу, при што Кралскиот клуб ќе му плаќа сума од скоро 35 милиони евра. Се очекува официјалното соопштение за трансферот да се случи во следните неколку часа, посочува уште во нивниот материјал ʺМаркаʺ.

Самиот Куртоа не се приклучи на подготовките на Челзи по паузата.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO