Најпознатиот македонски гитарист Влатко Стефановски вечер ќе има концерт во Античкиот театар во Охрид.

Гитарскиот виртуоз ќе настапи со гостите и негови пријатели Теодосиј Спасов од Бугарија, хармоникашот Танос Ставридис од Грција, Биља Крстиќ од Србија, Весна Гиновска Илкова и групата „Љубојна“ од Македонија.

Посетителите ќе можат да го слушнат неговиот последен проект, албумот „Мајчин јазик“.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO