Јоко Оно издаде нов албум. 85-годишниот авангардна уметничка и пејачка објави дека светот повеќе од било кога има потреба од порака за мир, соопштува Newsweek.

Албумот, насловен „Воена зона“, ќе биде објавен на 19-ти октомври. Неговиот продуцент ќе биде синот на Јоко – Шон Ленон. Во него, вдовицата на легендарниот Џон Ленон ќе вклучи кавери од нејзини песни што ги снимила од 1970 година до денес. Албумот ќе има и нова верзија на легендарниот хит на Џон Ленон Imagine.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO