Популарната американска пејачка Лејди Гага се очекува кон крајот на август да биде во Венеција. На 31 август, светската премиера на филмот „Родена ѕвезда“ ќе се одржи на Венецискиот филмски фестивал, каде што дебитира како актерка.

Лентата исто така е режисерско деби на актерот Бредли Кепар. Гага игра млада талентирана пејакач во римејкот на филм од 1937 година, а ќе вклучува и многу нејзини исполненија. Филмот ќе биде на големиот екран на 5-ти октомври.

Венецискиот филмски фестивал ќе се одржи по 75-ти пат од 29 август до 8 септември. Тој ќе биде отворен со филмот „Човекот на месечината“ со Рајан Гослинг во главната улога. Филмот раскажува за животот на астронаутот Нил Армстронг.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO