Американскиот претседател Доналд Трамп му наложил на советникот за национална безбедност Џон Болтон да го покани рускиот претседател Владимир Путин на есен да го посети Вашингтон.

Тоа го соопшти портпаролката на Белата куќа Сара Хакеби Сандерс и додаде дека разговорите веќе биле во тек и оти до состанокот би дошло во Белата куќа. Претходно Трамп на твитер напиша дека се „радува на втора средба со Путин“.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO