Неофицијално, од СДСМ само накратко велат дека разговорите продолжуваат, но дека лидерите се далеку од договор.Од ВМРО-ДПМНЕ, пак, брифирале дека на средбата се уште не дискутирале за референдумот, туку за концептот за финансирање на политичките партии и за Законот за Влада. Оттаму велат дека владеачките партии на средбата дошле неподготвени.

Мицкоски сепак, нема да повика на бојкот на референдумот, во ситуација кога СДСМ инсистира на успешен референдум, објави МИА.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO