„Македонија не доби ниту безусловна покана за НАТО, ниту датум за почеток на преговори со Европската Унија. Македонија со СДСМ доживува вистинско дипломатско фијаско“, пишува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Македонската дипломатија крахираше и за тоа мора да се понесе одговорност, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Токму затоа, како прв чекор на власта е оставка на Никола Димитров кој што заедно со Зоран Заев ја донесоа државата во ќорсокак“, се наведува во соопштението на ВМРО ДПМНЕ.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO