Германската канцеларка Ангела Меркел одговори на коментарот на Доналд Трамп дека Берлин е заложник на Москва како дел од договорот за изградба на гасоводот Северен поток 2.

„Добро е што Германија може да води самостојна политика“, рече Меркел по пристигнувањето во Брисел за Самитот на НАТО.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO