Српскиот претседател Александар Вучиќ призна дека бил толку разочаран и очаен од поразот на Русија од тимот на Хрватска, што на крајот го исклучил звукот на својот телевизор. „Тоа што сум за Русија е мое демократско право … И јас не сум воодушевен од многу нешта. Не се радувам и на песните од Томпсон / познат хрватски изведувач бел.ред. /. Уште илјада пати да има таков натпревар, Ќе бидам повторно за Русија. Да пукнат оние што му угодуваат на Запад „, изјави Вучиќ за“ Вечерње новости „.

Српскиот претседател го исклучил звукот на телевизорот, бидејќи се „дразнел премногу од коментарот на коментаторот на државната телевизија РТС“. Вучиќ не кажа кого ќе поддржи во полуфиналниот натпревар помеѓу Хрватска и Англија, но бил убеден дека „Англија ќе има многу приврзаници во Србија“.

Инаку Србите го напуштија Мундијалот уште во групната фаза, откако останаа трети во својата Група E, зад екипите на Бразил и Швајцарија.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO