Многу музички ѕвезди од Бугарија и Македонија, улица на занаетите, игри од реалити шоуто „Ферма“, куклен театар и кулинарски презентации. Ова се само некои од атракциите што жителите на Софија и гостите на главниот град во кои можат да уживаат во текот на целиот ден, ако го посетат второто издание на One Love Tour.

Настанот се одржува во Јужниот парк во Софија, и за разлика од минатата година, прерасна во комплетно бесплатен 12-часовен фестивал.

Дождот не ги исплаши организаторите, ниту љубителите на музиката. „Време нсе смилува кон нас, престана да врне, па ние сме среќни.

Вечерва очекуваме многу луѓе на нашиот голем концерт „, се надева Андреј Арнаудов.

 

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO