Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров вети кутија домати за секоја земја што ќе го поддржи почетокот на преговорите за пристапување на Република Македонија во Европската унија.

„Ова се највкусни домати во светот и ветувам секој што го поддржува отворањето на разговорите за пристапување на Македонија во ЕУ оваа недела, да добие нова кутија свежи домати во кутија“, пишува на својот Твитер профил Димитров.

ПРОМО ВИДЕО: СМИЛЕВО 2018
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO