Британската премиерка Тереза Меј денеска честиташе за постигнатиот договор помеѓу Македонија и Грција, како и неговата ратификација во македонското Собрание.

„Вакво значајно постигнување не би било возможно без политичката храброст, визија и лидерство, какви што двајцата покажавте. Како што претходно разговаравме во Скопје, решавањето на ова прашање ќе донесе енормни придобивки за двете држави, како и за поширокиот регион“, стои во писмото од премиерката Меј.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO