Заменик претседателот на Бугарскиот Културен Клуб Скопjе (БККС) и главен редактор на новинарскиот саjт ТАТКОВИНА Мирослав Ризински, даде интервjу за телевизиjа СКАТ. Главна тема во интервjуто е спорот за името, статусот на МПЦ-ОА и бугарската позициjа за овие прашања.

Целото интервју на Мирослав Ризински за телевизија СКАТ може да го проследите на видеото.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO