Меган и Хари, го планираат својот меден месец и тоа не во тропски предел, туку во Канада, објави „ТМЗ“. Според извори на „ТМЗ“, некогашната актерка од серијата „Костуми“ и принцот Хари наводно ќе одмораат во планинското одморалиште „Ројал ритрит“, на простор од околу 560 квадратни метри.

Во луксузниот апартман со шест соби, претходно веќе биле пречекани кралот Џорџ Шести и кралицата Елизабета во 1939 година, како и кралицата Елизабета Втора и принцот Филип во 2005 година.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO