„ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата организираат протестен собир на 2-ри јуни во 20 часот пред Владата на Македонија“, изјави претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата.

На оваа седница, како и на претходната на Извршниот комитет, била разгледана актуелната политичка и економска ситуација во земјата. Мицкоски најави дека денеска патува за Софија на Самит на Европската народна партија.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO