Фановите на еден од најзначајните мјузикли на деценијата ќе имаат задоволство да видаат уште од љубопитните моменти во продолжението „Mamma Mia! Повторно заедно“.

Пријателства, врски од минатото и многу други ситуации ќе бидат дел од чисто човечката историја, рефлектирана во оригиналниот концепт на „Mamma Mia! Повторно заедно.“ Лили Џејмс (ѕвездата од Пепелашка и Зад воланот) ќе биде во центарот на вниманието како младата Дона, а Мерил Стрип, Пирс Броснан, Стела Скарсгард и Колин Фирт повторно ќе уживаат фанови со неверојатното присуство. Во младите Роза и Тања ќе се превъплътят Џесика Кинан Уин (Девојката од возот) и Алекса Дејвис (A Brilliant Young Mind), а во Сем, Били и Хари од 80-те – Џереми Ирвин, Џош Дилан и Хjу Скинар. Појавата на легендата Шер е кулминација на сончевиот ремеjк од 2018 година.

Џуди Крамер и Гери Гецман се продуценти на „Mamma Mia! Повторно заедно“, а сценарист и режисер е Ол Паркер, кој е и автор на идејата со Кетрин Џонсон и Ричард Кертис. Останатите извршни продуценти се Том Хенкс, Рита Вилсон, Филида Лојд, Ричард Кертис и Ники Кент Барнс.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO