Европската комисија денеска ќе го објави годишниот извештај за напредокот во евроинтеграциите на земјите од Западен Балкан. Во него, според очекувањата на македонската влада, би требало да се содржи и пропраката за почеток на преговорите.

„Од она што ние го знаеме и имаме информации и од тоа што го гледаме, заслужуваме кристално чиста препорака за почеток на преговорите со ЕУ“, изјави премиерот Зоран Заев на отворениот брифинг во изминатата сабота.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO