Интер пројавува интерес за 23-годишниот полудефанцивец на Зенит Леандро Паредес, сооптува 90min.com.

Според изданието, тренерот на „Неразурите“ Лучиано Спалети лично инсистира на привлекување на Аргентинецот со кого работеше во Рома. Кон ломбардскиот тим може да се присоедини и дефанзивниот халф Кевин Стротман од тимот на Рома, кој исто така е посакуван од Спалети.

Во медиумите од некое време се тврди дека кандидати за Паредес се исто така, Јувентус, Реал и Манчестер Јунајтед. Јужноамериканецот премина во Зенит од Рома во летото 2017 година за 23 милиони евра.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO