Раководството на Барселона изрази незадоволство од работата на спортскиот директор Роберто Фернандез, соопштува ʺМаркаʺ.

Според публикацијата, претседателот на каталонскиот клуб, Хозе Марија Бартомеу, е исклучително разочаран од активностите на Фернандез на трансферниот пазар. Барселона потроши 446 милиони долари за купување на играчи во текот на изминатите две години. Како најуспешен трансфер е определен привлекувањето на Самуел Јумити, а под прашање е купувањето на Лука Дин, Пако Алкасер, Андре Гомеш, Осман Дембеле, Јери Мина, Денис Суарез и Нелсон Семедо.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO