Историската драма „Версај“, која раскажува за животот на Кралот-сонце Луј XIV, е една од најконтроверзните серии на БиБиСи и ќе престане да се емитува по завршувањето на третата сезона.

Во втората сезона на серијалот, имало повеќе од десет сцени забранети за под 18 години. Ова доведе до намалување на гледаноста. Францускиот канал Canal Plus одби да го вклучи во својата програма.

Буџетот на ʺВерсаʺј е 21 милион фунти. Сцените со секс, кои првично им се допаднаа на публиката, постепено ги одврати. Рејтингот спадна и во Франција и во Велика Британија.

Сега секој што сака да ги гледа голотиите од серијата може да ги бара порнографските сајтови.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO