Актерката Анџелина Џоли се согласи таа и нејзиниот поранешен сопруг, актерот Бред Пит, да го делат старателството над шесте деца. „Бред и Анџелина се спогодија за сите услови во разводот. Сѐ ќе се финализира за неколку недели. Ова беше тешка правна битка“, соопшти за „Sun“ извор близок до парот.

Медокс, Пакс, Захара, Шајло, Вивиен и Нокс ќе можат често да го гледаат својот татко, а тој и Анџелина заедно ќе ги носат одлуките за нивното воспитување.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO