Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека земјата нема да се вклучи во трка за вооружување и дека ќе бара конструктивни врски со другите земји. Но, тој посочи дека Русија мора да ги брани своите интереси и не зависи се само од земјата.

Говорејќи на средбата со неговите противници на изборите, Путин истакна дека ќе направат се да ги решат сите спорови со нивните партнери врз основа на политички и дипломатски пат, но и дека отсекогаш ги бранеле и ќе продолжат да ги бранат националните интереси.

ПРОМО ВИДЕО: СМИЛЕВО 2018
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO