На присутните на чествувањето на 90 годишнината од херојскиот чин на Мара Бунева се обрати и пратеникот во Европскиот парламент Ангел Џамбазки.

Говорот на господинот Џамбазки можете во целост да го проследите на видеото.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO