Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека ја откажал планираната посета на Британија во февруари.

„Причината поради која го откажав моето патување во Лондон е тоа што не ја поддржувам одлуката на поранешниот претседател Обама да продаде една од најдобрите амбасади во Лондон за пени само за да изгради нова во оддалечена област за 1,2 милијарди долари. Ова е лош договор. Не планирам да ја скратам лентата“, напиша Трамп.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO