Невестата на 33-годишниот принц Хари реши да ги напушти Инстаграм и Твитер, иако порано беше нивен активен корисник.

Од денес бројните следбеници на актерката можат да видат само нејзини архивски фотографии и видеа. Овој чекор беше очекуван од многумина, бидејќи членовите на британското кралско семејство немаат лични страници на социјалните мрежи. Тие преферираат да споделуваат информации за себе во мрежите преку официјалните акаунти на Кенсингстанската палата или Кларенс хаус.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO