Вестите на почетокот на оваа година за Рики Мартин се јасни. Тој подготвува нов албум – ништо ново, но тој влегува во кино, играјќи ја улогата на пријателот на Џани Версаче. Серијалот за култниот дизајнер се очекува да се емитува наскоро на Netflix, но тоа не е сè.

Да се потсетиме дека на крајот на 2016 година, Рики побара од неговиот пријателка Џоан Јузеф да се омажи за него. Пред сајтот Extra  , тој раскажа детали за венчавката, дека се пролонгирала многу долго и дека не треба да се одложува.

„Свадбата треба да биде што е можно поскоро, веќе сме ја планирале“, објасни пејачот. Иако не дава детали за местото и датумот на настанот, сепак се наведува дека тој ќе биде огромен бидејќи се планираат три дена прослави.

Изведувачот на латиномузика сака да ја искористи можноста „луѓето да пеат за него“, велејќи дека нема да стои зад микрофонот. Впрочем она што невестата ќе го посака, тоа тоа ќе го има.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO